+90 (252) 212 03 23

Yaz Okulları


YAZ  OKULLARI

Yaz Okulları, 10 – 18 yaş arası İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencilerimize yaz aylarında eğlenerek eğitim olanağı veren, tatili ve eğitimi bir arada sunan ayrıca öğrencinin başarısı için onu motive eden, deneyimli kurumlarla işbirliği ile uyguladığımız programlardır.

Mevzuat gereği bu yaş grubu öğrencilerin bir grup olarak katılabildiği ve planlanmış bir paket program kapsamında yürütülmesi gerekliliğinden dolayı bu programlara Yaz Kampı denmektedir.  Bu programları Malta, Kanada, Amerika ve İngiltere’de sunabilmekteyiz ve ilgili ülke denetimci kuruluşlar tarafından tanınan ve akredite edilmiş gerçek dil okullarında yürütülmektedir..

NEDEN YAZ OKULLARI/ KAMPLARI?

Yaz Okulları, çoğu zaman ilk kez kendi başına yolculuğa çıkma, önemli bir yaşam deneyimi kazandırır. Öğrenilen yabancı dili doğal ortamında duyarak kullanmayı sağlar. Dili kullanmakta yaşanan ürkeklik kaybolur ve karşılaşılan kavramları daha iyi algılama gerçekleşir. Kurslara ek olarak düzenlenen geziler sayesinde kültürel bilgi birikimi kazanılır.

Yaz Okulllarına katılan öğrenciler, diğer ülkelerden gelen öğrencilerle tanışarak yeni arkadaşlıklar kurulur. Öğrenciler, yaşam becerileri artırırlar.  Gümrükten ve polisten geçerken gerekli prosedürleri öğrenirler. Uluslararası telefon kartı, metroyu kullanmak, harita okuyarak yolunu bulmak, harcamaları kendi denetiminde tutmak, kendi başına alışveriş yapmak gibi becerileri de geliştirirler.

Biz,  geleneksel olarak İngiltere, Bournemouth Yaz Okulu programını sunuyor ve her yıl düzenli olarak organize ediyoruz.  Bu programın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz. İngiltere Yaz Okulu/ Kampı  dışında Malta, Kanada ve Amerika gibi farklı ülkelerde de Yaz Kampı programları düzenleyebilme kapasite ve tecrübesine sahibiz.

YAZ OKULLARINA/ KAMPLARINA KİMLER KATILABİLİR?

Yaz Okulu programlarına, 10- 18 yaş arası, İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencileri katılabilir. Bu programlara okullar kendi grupları ile katılabilecekleri gibi, kendileri bireysel olarak da katılabilirler. Yaz Kampı programında aile yanı konaklama ve yurt konakla seçenekleri vardır. Dolayısıyla öğrencilerin belirli düzeyde öz bakımlarını yapabilmeleri beklenmektedir.


Online Early CollegeAmerika'da SINAVSIZ Üniversiteye ne dersiniz?

Online Amerikan lisesi diploması alarak, Amerikan Üniversitelerinde sınavsız ve burslu okumak ister misiniz?

Siz de Türkiye'de ilk olarak uygulamaya başlanan Online Early College programımıza katılın, 1 Program ile 2 Diploma alın. SINAVSIZ olarak Amerikan üniversitelerinden kabul alabileceğiniz bu program sayesinde zaman, para ve emek tassarrufu yapabilir, hayatınıza yepyeni bir pencere açabilirsiniz.

Detaylı bilgi için: +905468001048

Open chat
1
Merhaba,
size nasil yardimci olabiliriz?