+90 (252) 212 03 23

Avustralya Üniversite Eğitimi


Avustralya Üniversite Eğitimi

Avustralya’da eğitim yılı bizimkinden ve Batıdan farklı olarak Subat’ta başlar çoğu okul için başvurular Ekim ayında yapılmakta olup bu her okul için farklılık göstermektedir. Bu nedenle Haziran ayında Türkiye’de eğitimi tamamlamış bir öğrenci için bu büyük bir avantajdır. 7-8 aylık bir boşluk olduğundan bu dönemde öğrenci Avustralya’da İngilizce veya Üniversiteye hazırlık kursu takip edebilir.

Üniversiteler Şubat ayından Aralık ayına kadar eğitime devam ederler. Bazı üniversite ve meslek okulları ayrıca sömestr aralarında da öğrenci kabul edebilir. İngilizce dil kurslarına her hafta veya her ay başlanabilir.

Üniversiteler Şubat ayından Aralık ayına kadar eğitime devam ederler. Bazı üniversite ve meslek okulları ayrıca sömestr aralarında da öğrenci kabul edebilir. İngilizce dil kurslarına her hafta veya her ay başlanabilir.

Üniversiteler öğrencinin yapmış olduğu lise eğitiminin içeriğini inceler. Bu nedenle öğrenci, lisans eğitimi yapmak istiyorsa lise not dökümünü sunmalıdır.

Avustralya’da bir öğrenci üniversiteye başlamadan önce 12 yıl eğitim yaparken bu süre Türkiye’de 11 yıldır. Bu nedenle, Lise’den sonra öğrenci mutlaka 1 yil üniversite hazırlık yılı okumak zorundadır.

Hazırlık Yılı (Foundation)

Hazırlık yılı eğitiminde temel amaç, Avustralya eğitim sistemi dışından gelen bir öğrenciye üniversite eğitimini başarılı bir şekilde tamamlaması için gerekli alt yapı derslerinin verilmesidir. Hazırlık yılı eğitimi, sosyal ve fen bilimleri gibi farklı alanlarda olabilir. Bir akademik yıl devam eden bu programda öğrenci hem akademik açıdan hem de İngilizce yeterliliği açısından Avustralya Üniversitelerinde okuyabilecek duruma gelir

Avustralya üniversitelerinin tümü devlet üniversitesi oldukları ve belirli standartların üzerinde eğitim verdikleri için Türkiye’de YÖK tarafından onaylıdır.

Günlük Harcamalar; Avustralya’da eğitim gören yabancı bir öğrencinin yıllık ortalama yasam harcaması 10000 Avustralya doları civarındadır. Bu rakamın içinde kişiye özel harcamalar, konaklama, kitap ve ulaşım gibi maliyetleri kapsar.

Avustralya’da üniversitelere giriş için kesin belirlenmiş şartlar yoktur. Her üniversite kendi standartlarını kendisi koyar ve uygun gördüğü öğrenciyi kabul eder. Ancak genel şartlar su şekildedir,

Yeterli not ortalaması

Yeterli düzeyde İngilizce bilgisi yaklaşık 500 – 550 TOEFL (213 CBT), IELTS 6.0, TWE 4.5

Eğitim masraflarınızı karşılamaya yetecek finansal kaynak

Avustralya üniversitelerine girmek için en önemli kriterlerden bir tanesi de, İngilizce dilini, dersleri en az bir Avustralyalı öğrenci kadar anlayabilecek ve takip edebilecek ölçüde bilmektir. Çok iyi İngilizce bilmeyen öğrencinin, Avustralya’da herhangi bir lisans, yüksek lisans ya da doktora programına katılabilmesi mümkün değildir. İngilizcesi yeterli olmayan öğrenci dilini geliştirmek için Avustralya’da özel bir dil okulunda veya üniversite kampüsünde bir dil programına katılabilir


Online Early CollegeAmerika'da SINAVSIZ Üniversiteye ne dersiniz?

Online Amerikan lisesi diploması alarak, Amerikan Üniversitelerinde sınavsız ve burslu okumak ister misiniz?

Siz de Türkiye'de ilk olarak uygulamaya başlanan Online Early College programımıza katılın, 1 Program ile 2 Diploma alın. SINAVSIZ olarak Amerikan üniversitelerinden kabul alabileceğiniz bu program sayesinde zaman, para ve emek tassarrufu yapabilir, hayatınıza yepyeni bir pencere açabilirsiniz.

Detaylı bilgi için: +905468001048

Open chat
1
Merhaba,
size nasil yardimci olabiliriz?