+90 (252) 212 03 23

Dijital Pazarlama


İngiltere’de Dijital Pazarlama Diploması/Sertifikası

dijital pazarlama

dijital pazarlama

İngiltere’de Dijital Pazarlama Sertifikası eğitimi programı, alanında dünya otoritesi olan Digital Marketing Institute (https://digitalmarketinginstitute.com) tarafından akredite edilmiş British School of Marketing International (http://bsminternational.co.uk) tarafından yürütülmektedir. British School of Marketing International dijital pazarlama konusunda uzmanlaşmış, İngiltere, Bournemouth’da kurulu bir okuldur. Digital Marketing Institute, dijital pazarlama alanında küresel standartları kurumsallaştırmakta ve dijital pazarlama eğitiminin akredite ettiği kurumlarda verilmesini sağlayarak tüm dünyada tanınan sertifikasyonlar vermektedir. British School of Marketing International tarafından verilen eğitimi tamamlayan öğrenciler dış denetçiler tarafından yapılan sınavlar sonunda başarılı olmaları halinde Digital Marketing Institute Diplomasını almaya hak kazanırlar. Digital Marketing Institute, kurs içeriğini, profesyonellerin sahip olması gereken dijital beceriler ve eğitimleri belirleyecek şekilde sektör uzmanları ile tasarlar ve geliştirir. Bu eğitimler dijital pazarlama alanındaki mevcut en iyi uygulama, teori ve uygulamalı becerileri kazandırır ve tüm dünyada pazarlama ve tanıtım alanında kabul görmektedir. Bu sertifikasyona sahip olmak, bir dijital pazarlama uzmanının sahip olması gereken temel bilgi ve becerilerinin ve bunları uygulayabilme kabiliyetinin göstergesidir. Ders içeriğindeki kapsamlı modüller sayesinde temel dijital uygulamaları kendi pazarlama tekniklerinizi nasıl uygulayacağınızı ve pazarlama stratejinizin sonuçlarını nasıl ölçebileceğinizi öğreneceksiniz.

İngiltere’de Dijital Pazarlama Sertifikası Eğitimine Kimler Katılabilir?

– Pazarlama Yöneticileri, Yöneticiler ve Üst Yönetim
– Bilişim Departmanı Uzmanları ve Yöneticileri
– İşletme sahipleri
– Çalıştığı kurumlarda pazarlama, basın, tanıtım ve halkla ilişkiler birimlerinde görevli olanlar
– Dijital Pazarlamayı meslek olarak öğrenmek ve sürdürmek isteyen, lise ve üniversite mezunları, genç profesyoneller.

Bu kurs, çeşitli seviyelerdeki beceri ve deneyimlerden oluşur ve pazarlama kampanyanızın etkisi en üst düzey çıkaracak etkili dijital yöntemler öğretir.

İngiltere’de Dijital Pazarlama Sertifikası Eğitiminde Neler Öğreneceksiniz?

Bu eğitim sonunda;
– Arama Motoru Optimizasyonu (Search Engine Optimization- SEO) teknikleri ile web sitenizin görünürlüğünü artıracaksınız,
– Tıklama başına ödeme (Pay-Per-Click – PPC) pazarlama ile web sitenize etkili trafik çekebileceksiniz,
– Görüntülü Ağ Reklamları yürütebileceksiniz,
– Email aboneleri oluşturabilecek ve bunları yönetebileceksiniz ve böylece başarılı email pazarlama kampanyaları yürütebileceksiniz,
– Farklı iş hedefleri için sosyal medya kanallarını kullanabileceksiniz,
– Sosyal Medya kampanyalarınızın etki ve sonuçlarını ölçebilecek ve optimize edebileceksiniz,
– Mobil pazarlamanın mikro hedefleme avantajlarını kullanabileceksiniz,
– İşletmeniz için kapsamlı dijital pazarlama kampanyaları oluşturabileceksiniz.

İngiltere’de Dijital Pazarlama Sertifikası Eğitimi Kurs İçeriği:

Sertifikalı Dijital Pazarlama Uzmanı olmak, tutarlı ve etkili bir pazarlama stratejisi oluşturmak için gerekli beceri ve yöntemleri bilmeyi gerektirir. Kursumuzda en iyi dijital pazarlama için gerekli bilgi ve donanımı sağlayacak 10 ünite bulunmaktadır:

1. Dijital Pazarlamaya Giriş
2. Arama Motoru Pazarlama (SEO)
3. Arama Motoru Pazarlama (PPC)
4. Görüntülü Ağ Pazarlama (DDA)
5. Email Pazarlama
6. Sosyal Medya Pazarlama 1
7. Sosyal Medya Pazarlama 2
8. Mobil Pazarlama
9. Analytics
10. Strateji ve Planlama

MODULE 1

Dijital Pazarlama 

Dijital Pazarlamaya Giriş, dijital pazarlama gücünün işletmenizin pazarlama stratejisi kapsamında nasıl kullanabileceğini öğretir. Dijital pazarlamanın temel prensiplerini öğrenip, geleneksek ve dijital pazarlama teknikleri arasındaki farkı kavrayacaksınız. Bu ders, arama, dijital ağ, görüntülü ağ, email pazarlama, sosyal medya ve mobil pazarlama ve analytics gibi dijital pazarlamanın temel kavramlarını verecek. Bu derste, çeşitli uzmanlık alanlarını entegre eden etkin bir dijital pazarlama planının nasıl oluşturulacağını öğreneceksiniz. Dijital pazarlama plan ve bütçelerini yönetme ve değerlendirme konusunda anlık analiz ve ölçümlerin nasıl yapılacağını da öğreneceksiniz. Etkili dijital pazarlama kampanyalarının hazırlanmasında ve uygulanmasında hangi faktörlerin etkili olduğunu da kavrayacaksınız.

MODULE 2

Arama Motoru Pazarlama (Search Engine Optimization- SEO)

Bu modül, Arama Motoru Optimizasyonu kavramının tanımını yapar ve web sitenize daha çok trafik çekebilmek için arama motoru sonuç sayfasında (SERP) web sitenizin organik sıralamasını artırabilmek için gerekli olan temel yöntemlerin nasıl kullanılacağını öğretir. Etkili bir SEO stratejisi yürütmek için gerekli temel terminoloji ve teknik yöntemleri de verir. Anahtar kelime kavramı ve web siteleri için uygun anahtar kelime seçimi sürecini ve diğer online içerik optimizasyonu da bu modülde verilecek. Web sitelerinde etkili içerik oluşturma ve meta-tag kullanımını öğreneceksiniz. Bu modülde web sitelerinin, arama motoru robotları tarafından nasıl görüldüğü ve değerlendirildiği ve endekslemenin nasıl hızlandırılabileceği de keşfedeceksiniz. Arama motorlarının web sitelerini bulma, değerlendirme ve derecelendirmesine yardım eden özel araçları da öğreneceksiniz.

Modül aynı zamanda bir web sitesinin link popülaritesini artıran tekniklerin optimizasyonu gibi sayfa dışı unsurları da kapsamaktadır. Böylece SEO uygulamasının nasıl içerikle bağlantılı olduğu ve buna bağlı olarak sıralamayı yükseltmek için yeni, ilgili ve özgün içerik hazırlamanın önemini anlayacaksınız.
Anahtar kelime arama kavramını ve web sitesi için etkili anahtar kelime seçimi sürecini ve diğer online içerik optimizasyonu türlerini de göreceksiniz. Web sitelerinde dikkat çekici içerik ve meta tag kullanımı da bu modülde işlenmektedir. Bu modül, bir çerçeve kapsamında pazarlama kampanyanızı düzenli olarak ölçmenizi sağlayarak SEO uygulamanızı takip etmenizi ve yönetmenizi sağlar. Bu modülde web sitenizin hedefleriniz doğrultusunda arama motorları tarafından nasıl görülüp değerlendirildiğini öğreneceksiniz.

MODULE 3

Arama Motoru Pazarlaması (Tıklama Başına Ödeme- Pay-Per-Click Pazarlama, PPC)

Bu modül, PPC pazarlamanın önemini, bunun web sitenize nitelikli trafik çekmek için nasıl etkin kullanılacağını ve bununla ilgili terminoloji ve teknik becerileri öğretir. Anahtar kelime araması yürütebilecek ve reklam bütçenizi maksimize edebilecek etkin PPC kampanyaları yürütecek ve yönetecek mevcut uzman araç ve yöntemleri öğreneceksiniz. Böylece mevcut pazarlama kampanyanızı analiz edebilecek ve arama sonuçlarını artırabilecek yeni kampanyalar oluşturabileceksiniz. Etkin ve optimize edilmiş reklam unsurlarına aşina olacak ve yeni ikna edici ve hedeflenmiş reklam metni yazma becerileri geliştireceksiniz.

Bu bölümde, Google Adwords hesabının nasıl açılacağını öğrenip anahtar kelime araması, reklam kopyası ve açılış sayfası gibi üç unsurlar AdWords kampanyaları oluşturacaksınız. AdWords kampanya ayarları ve devam eden kampanya yönetimi de bu bölümde ele alınacaktır. Son olarak bu bölümde AdWords kampanyaları bütçelerini oluşturma ve yönetme yanında detaylı raporlar yolu ile etkisini ölçüp analiz edebilmeyi öğreneceksiniz.

MODULE 4

Görüntülü Ağ Pazarlaması

Görüntülü Ağ Pazarlaması modülü, etkin görüntülü ağ pazarlaması kampanyası hazırlama ve uygulamasına yardımcı olacak. Bu bölüm, görüntülü ağ pazarlaması ile ilgili temel kavram ve terimleri kapsamakla birlikte, reklam formatı, kampanya ayarı ve planlama, hedef kitle tanımı ve yayıncı seçimi, kampanya yönetimi, bütçeleme (çeşitli fiyatlandırma metrikleri dahil), ölçümleme ve optimizasyon gibi temel kampanya unsurlarını içerir.

Çeşitli reklam formatlarını ve hedef kitle grupları için en uygun olanı seçmeyi öğreneceksiniz. Ek olarak, net kampanya hedefleri oluşturmayı, kampanya yürütmeyi ve daha sonra da analytics verilerine göre kampanya ölçümü ve optimizasyonu yapabileceksiniz. Kampanya yayıncılarını araştırıp seçebileceksiniz.
Modül farklı görüntülü ağ reklam uygulamalarından örnekler verecek ve bu örneklerden nasıl farklı ve formatların uygulanıp yayınlanabileceğini gösterir.

MODULE 5

Email Marketing

Email pazarlama modülü etkili bir email pazarlama kampanyası oluşturma ve yayınlamayı öğretir. Bu modül etkili bir email pazarlama kampanyası dört temel unsurunu anlatır; veri yakalama ve abone gruplandırma, email tasarımı ve içeriği, email gönderme ve ölçüm ve raporlama. Abone veri tabanı oluşturma ve yönetimini ve Email Hizmet Sunucularının özgün özelliklerini ve yazılım çözümlemeleri bu bölümde ele alınmaktadır. Split testi bilgisi ile kampanyanız etkisini raporlamada açık oranlar, Click-Through-Rates (CTR), abonelik iptali ve geri dönüşler gibi temel metrik bilgilerini kullanabileceksiniz. Bu modül hedef kitle pazarlama stratejisi planlamayı ve kullanıcı dostu içerik, tutarlı taslak ve çekici görsel dizayn gibi etkin email tasarlama özelliklerini tespit edebileceksiniz.

MODULE 6

Sosyal Medya Pazarlama 1

Sosyal Medya Pazarlama modülü, sosyal medya pazarlamada kullanılan temel konsept ve terminolojiyi ve Facebook, Instagram, Twitter, Periscope ve LinkedIn gibi yaygın kullanımlarını kapsar.
Bu modül sosyal medya alanındaki mevcut trend ve yenilikleri anlamanıza ve ‘her zaman bağlı’ sosyal tüketicileri dönüştürme fırsatlarını yakalamanıza yardımcı olacaktır.

Amaçlarınız doğrultusunda farklı sosyal platformların uygunluğunu değerlendirebilecek ve işletmenizin amacı, tüketiciler, hizmetleriniz ve ürünleriniz doğrultusunda bunları seçebilecek ve öncelik verebileceksiniz. Farklı sosyal medya iletişim kanallarının farklı hedef kitlelerde farklı etkilerle sonuçlandığını fark edecek onları doğru şekilde kullanabileceksiniz.

Bu modül, sosyal medya pazarlama kampanyaları hazırlamanıza yardımcı olacak. Bu modül, sosyal medya kampanyalarınız için hedef tespiti ve Temel Performans Göstergeleri oluşturmanızı ve yaygın sosyal medya platformlarını tanımanızı sağlar. Farklı sosyal medya platformları kullanan tüketici profilleri etkili bir iletişim yürütmeye yardımcı olacak bilgi ve becerileri de kavramış olacaksınız.

MODULE 7

Sosyal Medya Pazarlama 2

Bu modül, müşterilerle ilişkileri geliştirme ve sürdürme için farklı sosyal medya araçları ve platformlarını uygulama için gerekli becerilerin geliştirilmesine yardımcı olacak. Bu modülde Facebook, Insights ve Twitter Analiytics gibi uygulamaların kendilerine özgü analitik platfaormları da ele alınacak. Böylece sosyal medya kampanya ve etkinliğini programlama, yönetme ve raporlama yöntemlerine aşina olacaksınız.

Bu modül Sosyal Medya Pazarlama 1 bölümündeki konu ve kavramları genişleterek devam eder. Bu bölümde, etkin bir kampanya yönetimi sırasında özellikle ücretli reklam seçeneklerinin uygulaması gibi konularda karşımıza çıkan sorunların tespiti ve giderilmesi ele alınmaktadır.
Sonuç olarak, sosyal medya pazarlama kampanyanızı ölçebilecek ve optimize edebilecek ve bu alandaki özel hayat kanunlarının farkında olacaksınız.

Ek olarak, YouTube, Google+ ve Pinterest gibi destekleyici sosyal medya kanalları da ele alınacak ve bazı özel amaçların gerçekleştirilmesinde bu kanalların önemini öğreneceksiniz.

MODULE 8

Mobil Pazarlama

Mobil pazarlama modülü, etkin mobil pazarlama kampanyası oluşturma ve yayınlamanıza yardımcı olacak. Mobil pazarlamanın önemli kavramlarını öğrenip, herhangi bir mobil pazarlama kampanyasındaki ivedilik, hareketlilik ve kişiselleştirme gibi kavramların değerini anlayacaksınız. Aynı zamanda mobil uyumlu web sitelerinin temel unsurlarının önemini kavrayacaksınız.

Mobil uygulama alanında ortaya çıkan trendleri anlayacak ve ‘her zaman çevrim içi’ olan mobil kullanıcıları fırsata dönüştürme ve içerik ve lokasyona bağlı olarak spesifik kitlelerle iletişime geçmeyi öğreneceksiniz.

Ek olarak, mobil reklam ve SMS, NFC, mobil siteler ve uygulamalar ve Bluetooth gibi müşterilerle etkileşim teknolojilerini keşfedeceksiniz. Doğru bir kampanya mesajı vermenin önemini anlayıp kampanyayı geçerli kılabilmek için denemeler, gözden geçirmeler ve sürekli analitik ve ölçüm yapılmalı.
Bu modül, etkili bir mobil kampanyanın temel özelliklerini ve etkili uygulama için gerekli 7 adımı tanımanızı sağlayacak. Mobil arama kavramını, masa üstü aramadan farkı ve benzerliklerini ve mobil aramada Adwords’ün rolünü öğreneceksiniz. Gerekli bilgi ve becerilerin edinilmesi ile her gün artan mobil tüketiciye ulaşmada mobil teknolojilerin gücünü kullanmayı öğreneceksiniz.

MODULE 9

Analytics

Analytics modülü, dijital pazarlama kampanyanızı ölçmek, izlemek ve optimize etmek için gerekli bilgi ve becerileri geliştirmenize yardımcı olur. Bu bölüm, işletmeniz için online raporlama oluşturmak için gerekli teknik anlayış ve bakış açısı kazandırır.

Online trafiği izlemek ve ölçmek için mevcut uzmanlık araçlarını öğreneceksiniz. Analytics araçları kullanmanın ticari faydalarını keşfedeceksiniz.

Bu modül, hesap oluşturma, izleme ve web sitesini Analytics üzerinden takip etmeyi kapsar. İşletmenin Performans Göstergelerinin (KPI) analytics hedefleri ile uyumlaştırmayı ve Google Analytics te hedef kitle profili (yer, demografi, teknoloji, cihaz ve ilgi alanları gibi) oluşturmay öğreneceksiniz.

Bu yeni becerilerle, indirme, video izleme, satın alma ve kayıt olma gibi etkinlikleri izleyerek teknik performans ve hız ve dönüşüm düzeyini ölçme açısından bir web sitesinin etkinliğini değerlendirebileceksiniz.

Sonuç olarak, ziyaretçi, trafik, içerik, hedef, e-ticaret, AdWords ve olay takibi gibi analytics verilerinden standart raporla oluşturabileceksiniz. Gerektiğinde kişiselleştirilmiş raporlar düzenleyip bunları belirli aralıkla gönderilmesini de isteyebilirsiniz.

MODULE 10

Strateji ve Planlama

Bu modül, işletmeniz için bir kurumsal dijital pazarlama planı yaratmak için gerekli becerileri kapsar; gerektiğinde bir dijital ajansla ve bir dış sağlayıcı çalışsanız bile kurumsal bir strateji izlemenizi sağlayacak beceriler.

Bu Modül, 3 ana bölümden oluşan Digital Marketing Institute metodolojisine dayanır.

Bölüm 1, durum analizi, formel veri toplama süreci ve kitle tanımlama uygulamasını kapsar.

Bölüm 2, dijital pazarlama planı için gerekli olan açık ve anlamlı amaçları kapsar. Önemli aşamaları, kaynak ve insan gücünü kapsayan tutarlı proje yapısı sağlayacak bir aksiyon planı geliştirilir.

Bölüm 3, dijital pazarlama aktivite ve kampanyalarının performansına bağlı olarak izleme ve analiz sürecinin önemini vurgular. Bu modül, geçerliliği kanıtlanmış metodoloji ve sürece dayalı olarak tutarlı bir dijital pazarlama planı yaratmada Professional Diploma in Digital Marketing eğitiminin tüm unsurlarını bir araya getirir.


Online Early CollegeAmerika'da SINAVSIZ Üniversiteye ne dersiniz?

Online Amerikan lisesi diploması alarak, Amerikan Üniversitelerinde sınavsız ve burslu okumak ister misiniz?

Siz de Türkiye'de ilk olarak uygulamaya başlanan Online Early College programımıza katılın, 1 Program ile 2 Diploma alın. SINAVSIZ olarak Amerikan üniversitelerinden kabul alabileceğiniz bu program sayesinde zaman, para ve emek tassarrufu yapabilir, hayatınıza yepyeni bir pencere açabilirsiniz.

Detaylı bilgi için: +905468001048

Open chat
1
Merhaba,
size nasil yardimci olabiliriz?