+90 (252) 212 03 23

Camp America


CAMP AMERICA

 

Camp America (CampStaffUsa), programa uygun, yetenekli uluslararası ve yerli öğrencileri, öğretmenleri, antrenörleri ve genç çalışanlarını ABD’deki kamplara getirerek istihdam saglamayi amaclayan bir calismadir.
Bu ABD yaz kamplarında yaşama ve çalışma fırsatı vermek için birlikte çalışan birden çok J1 sponsoru , işveren ve kamp müdürleri tarafindan oluşturulan ve size sunulan tek programdir. Work and Travel’a bir alternatif olarak one cikan bu programda ogrencilerimiz;

• Değerli İş Deneyimi  • Güvenli ve Güvenli Çalışma Ortamı  • Kültürel değişim  • Ağ oluşturma • Harika Eğlence ve Arkadaşlıklar  • Seyahat Fırsatları

gibi bir cok avantajdan faydalanabilme imkani bulmaktadir.

 

 

Neden Camp America?

Bir ABD yaz kampında çalışmak, hayatınızın en heyecan verici, ödüllendirici ve unutulmaz deneyimlerinden biri olabilir! ABD yaz kampları konum, program, aktiviteler, prensip, tesisler ve kampçı popülasyonu açısından büyük farklılıklar gösterse de, hepsinin ortak bir hedefi vardır – her kampçıya asla unutamayacakları güvenli ve ödüllendirici bir yaz sunmak!

Kamp ortamında çalışmanın birçok faydası vardır.

• Değerli İş Deneyimi – Çocuk bakımı alanında kariyer yapmayı mı planlıyorsunuz? Öğretim mi? Psikoloji? Mutfak Sanatları? Büro Yönetimi? Bir yaz kampında çalışmak, becerilerinizi sınamak ve profilinizi oluşturmak ve çoğu hizmet alanında uygulamalı deneyim kazanmak için size ideal ortamı sağlayabilir. Kampcilar, hem becerileri hem de ozguvenlerini gelistirirken ayni zamanda buyumeyi ve guveni tesvik edecek, program boyunca size rehberlik edecek ve sizi destekleyecek deneyimli profesyonellerle birlikte çalışacaksınız.

• Güvenli ve Güvenli Çalışma Ortamı – Yaz kampı, güvenli ve emniyetli bir ortamda aile benzeri bir atmosfer sağlar.

(Detaylarla ugrasmaniza, nerede kalacağınızı veya ne yiyeceğinizi koordine etmenize gerek yok. Sizin için halledilir. Programa tüm yemek planlari ve konaklama dahildir.*)

• Kültürel Değişim -ABD yaz kamplarının çoğu sadece Amerikalıları değil, aynı zamanda dünyanın bircok kulturunden bireyleri istihdam etmektedir. Bu çeşitlilik, dünya genelindeki ülkelerin kültürü, tarihi ve dusunce yapisi ile ilgili bilgi ve deneyimleri paylaşmak için ideal bir fırsat sağlar. Uluslararası personel ve kampçılar Amerika hakkında daha fazla bilgi edinirken, Amerikalılar da bu surecte sizler ve dunyanin diger ulkelerinden gelen uluslararasi ogrenciler sayesinde dünyayı kişisel bir perspektiften anlamaktan yararlanır.

• Networking – Gunden gune gelisen iletişim çağında, bir yaz kampında çalışmak sonsuz olanaklar sunar. ABD’nin her yerinden ve çoğu durumda dünyanın her yerinden insanlarla tanışacaksınız. Arkadaşlıklar kurmak ve uluslararası bir arkadaş ve iletişim ağı geliştirmek için harika bir fırsat.

• Eğlence – Kamp sadece özgeçmişiniz, profiliniz için iyi değil…. Kampta çalışmak, yeni bir ortamda, muhtemelen yeni bir ülkede yaşamanın ve çalışmanın heyecanını da yaşayacağınız, oranin imkanlarini deneyimleyeceginiz, sinirlari zorlayacaginiz anlamına gelir.

• Seyahat Fırsatı Yakalayin – Birçok personel, kampta birlikte gecirdikleri süre boyunca yakın arkadaş olur ve sonrasinda Amerika’nin populer kentlerini birlikte seyahat etme firsati yakalarlar. J-1 kamp danışmanlarinin ve yaz-iş seyahati vizelere sahip uluslararası personelin son çalışma gününden sonraki 30 güne kadar ABD’de kalarak seyahat etmelerine izin verilir.

Sezon ve Program Suresi

ABD yaz kampı sezonu Mayıs sonundan Ağustos ortasına kadar sürer ve ortalama istihdam suresi 9-11 hafta arasındadır. Maaş yapısı, daha sonra çalışılan gün başına ek ödeme ile 63 güne kadar düzenlenen sözleşmelere dayanmaktadır. Bu süreçte bir takım kamp öncesi ve sonrası çalışma fırsatları mevcuttur.

Kamp ortamında farklı istihdam rolleri ve pozisyonları vardır.

Yaz kampları iki is kategorisi sunar: Danışmanlık ve Destek Personeli. Bu iki kategori için de uluslararası personel adaylarına vize vardır ve her iki vize programı icin de minimum 3 hafta maximum 4 ay gecerlilik suresi vardır ve uzatılamaz.

ABD’nin kırsal kesimlerinde birçok kamp güzel manzaralara ve dogayla ic ice bariscil bir cevre yapisina sahiptir.

Calisma zamanlari haricinde, kamp dışındaki sosyal aktivitelerin sınırlı olabileceği izole bir yerde olmak için hazırlıklı olmalisiniz. Böcekler, sivrisinekler ve örümcekler de dahil olmak üzere kırsal koşullar ve ” vahşi yaşam” sartlari kampta olağandır.

Kamp çalışanları ve personeli bir ekip olarak çalışır ve gerektiğinde herkes bu basariya dahil olur. Zaman zaman sizden başlangıçta görevlendirildiğiniz alan dışındaki bir alanda bir iş yapmanız veya yardımcı olmanız istenebilir. Esneklik ve ekip çalışması kampta onemli noktalardir.

Kamp Danışmanları

Kamp-amerikaKamp danışmanı olarak iş bulmak, ABD’deki farklı insanlarla tanışmanın, profil olusturmanin en iyi ve en etkileyici yoludur Bu program ogretim,danismanlik , koçluk, fizik tedavi, psikoloji, atletik, eğitim, vb gibi alanlarla ilgilenen ogretmen veya koçlar, yada sadece hobi olarak doga ortamini seven, gençlerle vakit geçirmeyi, sosyalleşmeyi, İngilizce pratiği yapmak isteyen, kültürel degisimi tatmak isteyen bireyler için idealdir

Kamp Danışmanları Amerikan ve uluslararası gençlik gruplarıyla doğrudan etkileşimde bulunmakla, gözetleme yapmakla, kamp aktivitelerini duzenlemek ve yaz boyunca kampçıların genel refahının sağlanmasıyla gorevlidir.

Bir danışman olarak 7-16 yaş arası kampçılarla çalışacaksınız. Ne tür bir danışmanlık pozisyonu alırsanız alın, kamp ortaminda arkadaş, lider ve olumlu bir rol model olmanın sorumluluğunu tasirsiniz. Doğru kişiliğe ve olumlu bir tutuma sahipseniz, bu ortamda çok eğleneceksiniz!

Bu programda kampcilar ile birlikte yemek yiyeceksiniz, onları eğlendirin, onlarla şarkı söyleyin, onlarla gülün ve hatta onlarla ağlayın (kampın son gününde!).

Sıkı çalışmak ve bazen fiziksel ve duygusal olarak yorucu olabilir. Danışmanlarınızdan ve diğer personellerden her an destek alabilirsiniz, programda başarılı bir deneyim yaşamak için kamp aktivitelerini beğenmeli, sosyal olmali ve çocuklarla çalışmak istemelisiniz.

Genel Danışmanlar

Bu bireyler, tüm günlerini bir grup kampçıyla geçiren paha biçilmez  kamp personelidir. Yeni bir beceri öğrenmeye calisan, herhangi bir konu veya fikirle ilgili endişeleri  olan kampçılara yârdim eden ve onlari mtoive eden rol modellerdir. Gün boyunca genel danışmanlar grubun çalışmalarını izler, aktivitekeler katilir ve kampçılarının her birinin yazını şimdiye kadarki en unutulmaz yaz kılmak için ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Genel danışmanlar eğlenceyi seven, sabırlı, programli ve gençliğin refahı ve gelişimi ile ilgilenmeyi günlük aktivitesi haline getiren bir portfolyoye sahip olmalidir.

Çoğu etkinlik danışmanı gün içindeki egiitim suresinde, belirli bir etkinliğe liderlik edecek, günün geri kalanı ve akşamları da bu süre boyunca belirlenmiş bir grup çocukla yaşayacak ve onlara yardimci olacaktir

Etkinlik danışmanları

Etkinlik danismanlari hem belirli bir öğretim alanındaki liyakatlerine hem çocuklarla calisma arzusuna hem de deneyimlerine göre işe alınır. Çoğu etkinlik danışmanı gün içindeki egiitim suresinde, belirli bir etkinliğe liderlik edecek, günün geri kalanı ve akşamları da bu süre boyunca belirlenmiş bir grup çocukla yaşayacak ve onlara yardimci olacaktir

Etkinlik Uzmanlari

Etkinlik uzmanlari bu kampin egitim ve ogretim bakimindan istedigi bir takim kisisel ozellik ve yetenekleri icin deneyimli gorup ise aldigi bireylerdir. CampStaffUSA,  bir danismanin alacagi is pozisyonunu bu bireyin almis oldugu sertifikalar , beceriler ve deneyimi sayesinde belirler ve bu becerileri 3’e ayirir.

1. Genel Beceriler (genel danışman, aktivite danışmanı veya kamp ihtiyacına göre kombinasyon)

2. İleri Beceriler (Halatlar, Yaşam gibi alanlarda Amerikan Kamp Birliği sertifikalı becerilere sahip danışmanlar veya çeşitli alanlarda başarı ile yılların deneyimine sahip olmak)

3. Kilit Personel (kampcilarin ve diger personellerin guvenligini, sağlığını ve refahını denetlemek için liderlik pozisyonlarını kabul eden personel)

Peki bir danisman adaylari icin kriterler nelerdir?

•18 yaşın üzerinde olgun bir yetişkin olun.

• Güçlü İngilizce dil becerilerine sahip olmak

• Çocuklarla uzun saatler çalışmaya istekli ve bazı önceki deneyimler.

• Kampta çocuklara öğretebileceğiniz veya onlara öğretmede yardımcı olabileceğiniz, kampla ilgili iki veya daha fazla beceriye sahip olun; ne kadar fazla beceriniz, deneyiminiz ve problem cozme yeteneginiz varsa o kadar ise yerlestirilme sansiniz olur.

• Açık fikirli, enerjik, esnek ve uzun saatler çalışmaya hazır olun

• Sabıka kaydı yok

• Uçuşlar ve tüm ek masrafları ödemek için yeterli paraya sahip olmak

• Bağımsız olun ve kendinizi motive edin. Başvurunuzu araştırmak için başvuru sürecinde proaktif olmanız gerekmektedir. Yeni bir ülkede yaşamanın ve çalışmanın yaşam ortamı zaman zaman zorlayıcı olabilir ve sadece bir tatil değil, bir öğrenme ve yaşam deneyimidir.

•Açık fikirli, enerjik, esnek ve uzun saatler çalışmaya hazır olun!

• Sabıka kaydı yok

• Uçuşlar ve tüm ek masrafları ödemek için yeterli paraya sahip olmak

• Bağımsız olabilmeli ve kendi kendinizi motive edebilmelisiniz.

Yeni bir ülkede yaşamanın ve çalışmanın temposu zaman zaman zorlayıcı olabilir ve öğrencinin bunu sadece bir tatil olarak değil, bir öğrenme ve yaşam deneyimi olarak görebilmesi gerekmektedir.

Destek personeli

Pozisyonlar tipik olarak yemek hazırlığından firin islerine, bakim ve zemin islerinden ofis yardimlarina, sekreterlikten temizlige, camasirhaneden guvenlige kadar sayisiz rol ve sorumluluktan olusur.

Mutfak / Yemekhane Personeli. Aşçılar, fırıncılar, yiyecek hazırlama, bulaşık makineleri ve garsonlar deneyimli profesyonellerle birlikte çalışacak

Temizlik. Kat hizmetleri personeli, kamp boyunca tesislerin temizliğini sağlamak için küçük ekipler halinde çalışır, tuvaletleri, duşları ve yerleri temizlemek
ve dezenfekte etmek, pencereleri yıkamak, toz almak, ve süpürmeyle görevlidir.

Bakım Asistanlari

Kamp tesislerinin açılması, onarılması, siteleri ve tesisleri belirtildiği şekilde temizlemek ve bakımını yapmak ve günlük çöplerle ilgili genel görevleri içerebilir.

Toplama, toprak işleri (yaprak ve fırça çıkarma), peyzaj, çim biçme, taşıma ekipmanları, boyama, sıhhi tesisat ,elektriksel onarım, hayvan bakımı vb görevlerle de ilgilenebilirler.

Ofis: Genel ofis asistanlari ve sürücüler aşağıdaki görevlerden birine veya birkaçına odaklanabilir: telefonlar, mesaj alma, ofisi çalışır durumda tutan hafif sekreterlik görevleri, dosyaları düzenli ve güncel tutma, postayı yönlendirme, belgeleri işleme, temel ofis makinelerini çalıştırma, ziyaretçileri karşılama, turları planlama, mektuplar ve belgeler yazmak, etkinlik bildirimleri oluşturmak, atanmış işleri yapmak için kamp araçlarını sürmek vb.

Destek personeli

Destek personeli olarak is rolleri değişebilir, ancak tüm bunlar yazın kampçılar için başarılı olmasını sağlamada önemlidir.

  Unutmayın, specific bir işi yapmak için işe alınmış olsanız da, kampin gerektirdiği çeşitli rolleri doldurmanız istenebilir.

İki Yıllık Yabancı İkamet Koşulu Nedir?

Katılımcılar, İki Yıllık Ülke İçinde Fiziksel Varlık Gerekliliğine tabi olabilir.

 

SIKCA SORULAR SORULAR

 

This is custom heading element

Kampa gitmek icin ogrenci olmam gerekli mi? ︾

Amerika’daki Yaz Kampı’nda Kamp Danışmanı olarak çalışmak istiyorsanız, Üniversitede öğrenci olmanıza gerek yoktur. Destek Personeli (support staff) rolü arıyorsanız, halihazırda en az iki yıllık bir Derece uzunluğundaki kursa kayıtlı bir öğrenci olmanız gerekir.

 
 

Programa ne kadar surede yerlestiriliriz? ︾

Amerika’da bir Yaz Kampı’na yerleştirilmek için gereken süre herkes için farklı olduğundan, bu sorunun cevabına uyan bir boyut yoktur. Her şey ne kadar erken başvurduğunuza, uygulama profilinize koyduğunuz bilgilere, bir video yükleyip yüklemediğinize ve tüm belgelerinizin yüklenip yüklenmediğine bağlıdır. İş Fuarlarımızdan birine gelmek, işe alınmanın en iyi yollarından biridir, çünkü dönüş süresi 24 saat kadar kısa olabilir!

Mulakatlarda neye dikkat edilir? ︾

Yaz Kampları, onlarla çalışarak size bir iş teklif etmeden önce sizi tanımak ve becerileriniz hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyecektir. Tıpkı evde bir iş bulmak gibi, sizinle röportaj yapmak isteyeceklerdir. Görüşmeler genellikle Skype üzerinden yapılacak ve kendinizden, kamptan ve neden harika bir yaz kampı personeli olmak istediğinizden bahsetmeniz için bir fırsat olacaktır! Görüşme aynı zamanda kampa nasıl çalıştıkları hakkında daha fazla soru sormak için iyi bir fırsat olacaktır.

 

Yerleştirme Süreci Nasıl İşler? ︾

Çevrimiçi profiliniz üzerinde çalışmayı bitirdikten ve onu geliştirmenize yardımcı olacak Ulusal Destek Ekibimizden biriyle tanıştıktan sonra, tüm bilgileri birlikte çalıştığımız Amerika’daki 700’den fazla Yaz Kampı’na görünür hale getireceğiz. Buradan, vurguladığınız becerilere sahip kişileri arayan Kamplar sizi incelemeye alacak (bu biraz da kısa bir liste gibi) ve size bir Skype görüşmesi sunmak için ulaşacak. Röportajın aşağıdaki gibi olduğu hakkında daha fazla bilgi var. Görüşmede her şey yolunda giderse, kamp sizi ‘onaylayacak’, bu da size bir iş teklif ediyor. Resmi olarak Yaz Kampına gidiyorsunuz!

Kamp için gerekenler nelerdir? İş deneyimine sahip olmamız zorunlu mudur? ︾

Gönüllü gruplardan, spor kulüplerinden veya iş deneyiminden gelen çocuklarla çalıştığınız her türlü deneyim bonus olacaktır, ancak bu tamamen gerekli değildir. Küçük bir kardeşe sahip olmak bile profilinizin öne çıkmasına yardımcı olabilir! Kamplar genellikle kişiliklerine ve becerilerine göre insanları işe alır. Bu nedenle, uzman bir futbol koçu, eğitilebilir veya nitelikli bir cankurtaran iseniz veya başka bir uzmanlık beceriniz varsa, Yaz Kampları sizi işe almakla ilgilenecektir.

Kampa bir arkadaşımla katılabilir miyim? ︾

Bu soru çok soruluyor, ancak olacağını garanti edemeyeceğimiz bir şey. Nihayetinde, işe alma kararları kamplara bırakılır ve işe aldıkları kişi, işe aldıkları pozisyonlara ve başvuru sahiplerinin profillerinde vurguladıkları becerilere bağlıdır. Bu, kampların normalde çiftler veya insan grupları yerine bireyleri işe aldığı anlamına gelir. Çoğu durumda, arkadaşlar farklı Yaz Kamplarında çalışmaya başlayacak ve ardından kamp bittikten sonraki 30 ödemesiz süre boyunca birlikte seyahat etmek için buluşacak.

Programa katılabilmek için en fazla kaç yaşında olmalıyız? ︾

Amerika’daki Yaz Kampına gitmek ve çalışmak istediğiniz yılda 1 Haziran’a kadar en az 18 yaşında olmanız gerekir. 18 ile 30 yaşları arasındaysanız, bu yaz Amerika’ya gitmenize kesinlikle yardımcı olabiliriz.

Kampçılar genelde kaç yaşında olur? ︾

Amerika’da 700’den fazla farklı Yaz Kampı ile çalışıyoruz ve hepsi birbirinden biraz farklı. Genel bir kural olarak, çoğu kamp 6 ila 16 yaş arası çocuklara hizmet vermektedir. Ancak, uzman ve Özel Gereksinimli Yaz Kampları, daha geniş yaş aralığına sahip kişiler için fırsatlar sunabilir.

Kamp Yaşamına Nasıl Uyum Sağlarım? ︾

Zorunlu Ayrılış Öncesi Oryantasyon Toplantılarımızdan birine katılmak kampa hazırlanmanıza yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, kamp hayatı muhtemelen daha önce hiç yaşamadığınız yeni ve heyecan verici bir şeydir, bu yüzden çok eğlenmeye ayni zamanda da sıkı çalışmaya hazır olun.


Online Early CollegeAmerika'da SINAVSIZ Üniversiteye ne dersiniz?

Online Amerikan lisesi diploması alarak, Amerikan Üniversitelerinde sınavsız ve burslu okumak ister misiniz?

Siz de Türkiye'de ilk olarak uygulamaya başlanan Online Early College programımıza katılın, 1 Program ile 2 Diploma alın. SINAVSIZ olarak Amerikan üniversitelerinden kabul alabileceğiniz bu program sayesinde zaman, para ve emek tassarrufu yapabilir, hayatınıza yepyeni bir pencere açabilirsiniz.

Detaylı bilgi için: +905468001048

Open chat
1
Merhaba,
size nasil yardimci olabiliriz?