+90 (252) 212 03 23

Amerika Lise Değişim


AMERİKA LİSE KÜLTÜREL DEĞİŞİM PROGRAMI

Amerika Lise Kültürel Değişim

Amerika Lise Değişim Programı

J-1 vizesi Amerika Lise Değişim programı Amerikan hükümetinin oluşturduğu bir kültürel değişim programı olup, uluslararası öğrencilerin 1 akademik yıl (10 ay, Ağustos- Haziran) devlet lisesinde okumasına imkân tanıyan ve bu süre içinde kültürler arası diyaloğun geliştirilmesi amacıyla bir gönüllü Amerikan ailenin yanında kalmasını sağlayan bir programdır.

Bu programın önceliği her öğrencinin güvenli ve zenginleştirici bir değişim deneyimine sahip olmasını sağlamaktır ve bu kabul süreciyle başlar. Her öğrencinin başarı için gerekli araçlara sahip olmasını istiyoruz. Öğrencilerin, Amerikan Lisesi ve Ev Sahibi Aile deneyimine uyum sağlamak ve bunlardan zevk almak için olgunluk, esneklik, akademik yetenek ve İngilizce yeterliliğine sahip olmaları önemlidir. Bu uygunluk için kabul süreci tarafımızca yürütülür.

J-1 vizesi Amerika Lise Değişim programına 15-18 yaşları arasında, B veya daha yüksek not ortalaması ile en az üç yıllık İngilizce dil eğitimine sahip öğrenciler katılabilir. Yaş koşulu öğrencinin ABD’ye geldiğinde 15 yaşında olmasını gerektirir. Öğrenciler ayrıca İngilizce yeterlilik sınavını da geçmelidir. Bu sınav Delta Yurtdışı Eğitim ofislerinde veya online istediğiniz zaman organize edilmektedir. Delta, öğrencilerin değişim deneyimleri boyunca akademik başarı için iyi bir konumda olmalarını sağlamak için elinden geleni yapar.

PROGRAMIN ÖZELLİKLERİ

Programa kabul edilen öğrenciler tamamen denetlenen gönüllü ev sahibi ailelerine atanır. Bu programın gereği olarak okul veya aile seçilemez. Ev sahibi aileler evlerini açarlar ve öğrencilerimizi günlük yaşamlarının bir parçası olmaya davet ederler. Her öğrencinin, programlarının her aşamasında öğrencileri ve ev sahibi aileler ile iletişimde olan yerel bir Yerel Koordinatörü vardır.

J-1 Amerika Lise Değişim Programı aracılığıyla, değişim öğrencileri, Amerikan’ın herhangi bir eyaletinde misafirperver, gönüllü bir Amerikan ev sahibi ailenin yanında yaşarken, o bölgedeki devlet lisesine yerleştirirler.

Delta Yurtdışı Eğitim olarak iki J-1 program seçeneği sunmaktayız;

 • 10 aylık akademik yıl programı (genellikle Ağustos – Mayıs) veya
 • 5 aylık dönem programı (genellikle Ağustos – Aralık veya Ocak – Mayıs).

Programdayken, değişim öğrencileri İngilizcelerini geliştirir, yeni arkadaşlar edinir, liderlik becerileri kazanır, yerel topluluklarda gönüllü olur ve elbette kendi ülkelerine büyükelçi olarak hizmet ederler. Bu program, unutulmaz ve hayatı değiştiren bir okul yılı veya dönemi yaşarken Amerikan kültürünü tecrübe etmeyi ve kendi konfor alanından çıkmak isteyen öğrenciler için mükemmel bir seçimdir.

Öğrenci herhangi bir ırk, renk veya din tercihi gözetmeden bir aileye yerleştirilir. Öğrenci ev sahibi ailenin bir üyesi olarak yaşar, ev sahibi aileye, onların kurallarına ve geleneklerine saygı gösterir ve ortak yaşam gereği verilecek sorumlulukları yerine getirir.

Öğrenciler daha önce ABD’de J-1 ya da F-1 kategorisinde bir akademik yıl ya da dönem lise programına katılmamış olmalıdır.

Öğrencinin programa katılım için birincil niyeti ve program sırasında birincil odak noktası, bir Amerikan lisesinden mezun olmak veya bir Amerikan kolejine veya üniversitesine kayıt olmak değil, kültürel değişim deneyimi olmalıdır.

Öğrenciler, ülkelerinden yola çıktıkları andan itibaren Amerikan sağlık sigortası kapsamına alınırlar.

KİMLER KATILABİLİR ?

J-1 lise değişim programına katılmak için, bir öğrencinin aşağıdaki asgari uygunluk koşullarını karşılaması gerekir:

 • Program başlangıcından itibaren öğrenci en az 15 yaşında olmalı, 18 yaşından altı ay almamalıdır. Bu program kendi ülkelerinde daha önce mezun olmuş öğrencileri kabul edemez.
 • Öğrencinin not ortalaması en az C + veya 2.5 olmalıdır ve hiçbir okul yılının not ortalaması 2.0’dan düşük olamaz.
 • Öğrencinin lise çalışmaları ve ev sahibi ailesi ile iletişim için programda çalışabilmesi için yeterli İngilizce’ye sahip olması gerekir. ELTiS testi çoğu öğrenci için gereklidir ve herkes için önerilir, çünkü bazı okullar tüm öğrencilerin kabulü için zorunludur. Test hakkında daha fazla bilgiyi https://www.eltistest.com/home/index.php adresinde bulabilirsiniz. ELTiS puanları düşük öğrencilerle bir Skype röportajı yapılacaktır.

J-1 Lise Değişim Programı ve F-1 Lise Değişim Programı Karşılaştırması

J-1 KÜLTÜREL DEĞİŞİM F-1 AKADEMİK DEĞİŞİM
Devlet Lisesi Devlet Lisesi veya Özel Lise
Aile Yanı Konaklama Aile Yanı Konaklama veya Yurt Konaklama
Eyalet tercihi veya okul tercihi yok Katalogdan eyalet veya okul tercihi yapılabilir
1 Akademik Yıl (Ağustos- Haziran, 10 ay) 1 yıl, 2, yıl, 3 yıl, 4 yıl
15- 18 yaş 14- 18 yaş
Diploma vermez (Yaş kriteri ve diploma kriterine göre en uygun sınıflar 10 ve 11) Diploma verir (sadece 12. Sınıfta bile gidilebilir)
Sadece 1 defa Tekrar defalar
B1 düzeyi İngilizce (ELTIS) B2 ve üzeri (ELTIS)
C ve üzeri not ortalaması C ve üzeri not ortalaması
Ekonomik ve sabit ücret; 9750 USD

(Devlet Lisesi, Aile yanı konaklama, kayıt ücreti ve sigorta dahil)

Eyalet ve okula göre değişen ücretler; 16.500 USD itibaren

 F-1 Akademik Lise Değişim Programımız için tıklayınız;  http://www.deltaegitim.com.tr/lise/amerikada-lise  

PROGRAM KURALLARI

Amerika Lise Değişim Programına katılan öğrencilerin uyması gereken kurallar oryantasyonlarda detaylı bir şekilde anlatılacak, ancak özetle;

YASALAR

 1. Öğrenci eyalet ve şehrin federal, eyalet ve yerel yasalarına uyar, bu yasalara göre, 21 yaşın altındaki herkes tarafından alkollü içecek tüketimi ve yasadışı uyuşturucu kullanımı veya bulundurulması yasaktır. Bu yasalar yerel sokağa çıkma yasağı da içerebilir. Öğrenci, bu yasaların farkında olmalı ve bazı yasaların kendi ülkemizdeki yasalardan farklı olabileceğini ve ihlallerin ciddi cezalara neden olabileceğine dikkat etmeli.
 2. Öğrenci, Programa başvururken ve Programa katılırken kişisel sağlık ve güvenlik ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmaktan sorumludur.
 3. Yaşayacağınız şehirdeki güvenlik, sağlık, yasal, çevresel, politik, kültürel ve dini koşullarla ilgili olarak sunulan tüm materyalleri okuyun ve dikkatlice değerlendirin. Günlük seçimler ve kararlar alırken sağlık veya güvenlik riskleri oluşturabilecek yerel koşulların farkında olun.
 4. Motorlu bir aracın (otomobil, motosiklet, tekne veya ehliyet gerektiren başka bir aracın) kullanılması veya satın alınması yasaktır.

AKADEMİK BAŞARI

 1. Öğrenci, okuduğu lisenin davranış, sınıf tekrarı, sınıf düzeyleri, mezuniyet törenlerine katılımı ve bir lise diploması verilmesi ile ilgili kurallar ve politikalara saygı gösterir.
 2. Öğrenci, devam ettiğini lisedeki tüm derslerde C + ortalamasını veya daha yüksek olmasını sağlar. Dersler; ikinci dil olarak İngilizce dışında bir yabancı dili ve Amerikan Tarihi dersini ve diğer iki akademik dersi içerir. Okulun açık olduğu her gün okula devam eder ve devamsızlıklarla ilgili okul kurallarına uyar.
 3. Öğrenciler Yerel Koordinatörleriyle aylık temas halinde olmalıdır.
 4. Öğrenci, sadece Ev Sahibi Ailenin yetişkin üyeleri, Yerel Koordinatör, resmi okul veya grup organize gezileri ile seyahat eder.
 5. Doğal ailenin üyeleriyle seyahat ya da onlardan gelen ziyaretler, on aylık programın Ocak ayından önce yapılmasına izin verilmez ve beş aylık bir program sırasında hiç ziyaret edilmez. Aile üyeleri ABD’ye seyahat etmeden önce, doğal aileden herhangi bir ziyaret tarafımızca onaylanmalıdır. Amerika lise değişim programı sırasında hiçbir zaman ülkenizden arkadaşlarınızın ziyaretine izin verilmez. Onaylanmadığı sürece, program sırasında kendi ülkenize seyahat etmek yasaktır.
 6. Program, okulun son gününden sonraki iki hafta içinde sona erer ve bu süre içinde eve dönmek için düzenlemeler yapılmalıdır.
 7. Müfredat dışı etkinliklere veya atletizmlere katılım garanti edilmez. J-1 vize lise programında tam veya yarı zamanlı olarak istihdama izin verilmez. Bununla birlikte, öğrenciler bebek bakımı veya bahçe işleri gibi aralıklı veya aralıklı istihdamı kabul edebilirler.
 8. Öğrencilerden dönem başına en az 8 saat toplum hizmeti almaları beklenmektedir.

AMERİKA LİSE DEĞİŞİM PROGRAMI HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN BİZE ULAŞIN:


Online Early CollegeAmerika'da SINAVSIZ Üniversiteye ne dersiniz?

Online Amerikan lisesi diploması alarak, Amerikan Üniversitelerinde sınavsız ve burslu okumak ister misiniz?

Siz de Türkiye'de ilk olarak uygulamaya başlanan Online Early College programımıza katılın, 1 Program ile 2 Diploma alın. SINAVSIZ olarak Amerikan üniversitelerinden kabul alabileceğiniz bu program sayesinde zaman, para ve emek tassarrufu yapabilir, hayatınıza yepyeni bir pencere açabilirsiniz.

Detaylı bilgi için: +905468001048

Open chat
1
Merhaba,
size nasil yardimci olabiliriz?